середа, 2 липня 2025 р.

 Сьогодні у народознавчій кімнаті «Ріднокрай» відбулася пізнавальна краєзнавча подорож «У похід по рідному краю». Учасники знайомилися з експонатами кімнати: старовинними речами, фотографіями та книгами місцевих авторів.






четвер, 26 червня 2025 р.

 

До Дня Конституції України в бібліотеці оформлено виставку-дату «Конституція України: від Орлика до сучасності». Читачі мали змогу переглянути відеоматеріали: «Як ухвалювали Конституцію України. Цікаві факти»,«Про Конституцію просто і зрозуміло», а також «Конституція в коміксах».







   


















пʼятниця, 6 червня 2025 р.

 

  До Міжнародного дня захисту дітей бібліотекарі громади долучилися до святкових заходів, організованих для малечі. Однією з найулюбленіших розваг серед дітей став аквагрим, який не лише був веселою розвагою, а й чудовим способом подарувати дітям радість, тепло та турботу.

   Працівники бібліотеки вкотре довели, що вони — не лише охоронці книжкового світу, а й активні учасники життя громади, які щиро дбають про добробут і щастя наймолодших мешканців. 

 













четвер, 5 червня 2025 р.

 

4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України.  Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії, заснований Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй. День встановлено, для того, щоб громадськість не забувала про те, що під час війни гинуть не тільки солдати, але й невинні діти.

До цієї в бібліотеках громади оформлено тематичні виставки «Дитяче життя безцінне» та «Невинно вбиті», проведено майстер клас з вирізування янголят, які символізують одне маленьке життя, обірване війною та ознайомлення з літературою яка розповідає про дитячі долі у воєнному вирі, про мрію, що не встигла здійснитися.






 

 

понеділок, 26 травня 2025 р.

 

         До відзначення Дня Героїв України відбулася зустріч – діалог з воїном  ЗСУ, піхотинцем, молодшим сержантом Меланичем Василем Ігорьовичем, який поділився реаліями служби на передовій, розповів про допомогу волонтерів, про солдатську мужність, відповідальність перед Україною.



четвер, 22 травня 2025 р.

 

В межах  Всеукраїнської програми ментального здоров`я в бібліотеці  відбулася презентація  тематичної  виставки  «Ментальне здоров’я: як подбати про себе?».

    Виставка пропонує буклети, які допомагають  знизити тривожність, змінити негативні думки, звернути увагу я на важливості догляду за ментальним здоров’ям в періоди стресу та війни.






 

  23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю.

   До цієї дати в  бібліотеці оформлена книжкова виставка-вшанування «Українці – нація Героїв», видання якої розкривають героїчні подвиги українських воїнів — борців за волю України.

Щира вдячність та шана українським Героям.  Слава Україні! Героям слава!



 

 У рамках Національного тижня безбар’єрності з учнівською молоддю  проведено захопливий квест "Правила дорожні знай. виконуй, пам'ятай". Під час інтерактивної гри учасники відповідали на запитання квесту, розгадували ребуси та зачитували правила дорожнього руху.



середа, 21 травня 2025 р.

 

Пропонуємо переглянути виставку одного автора «Марко Кропивницький — український письменник, драматург, театральний режисер і актор» з нагоди 185-річчя від дня народження фундатора національного театру ім’я якого стало символом українського театрального відродження кінця XIX століття.

 






 "Незабутній корифей української сцени Марко Кропивницький"- година спілкування з нагоди 185- річчя з дня народження Марка Лукича Кропивницького. Присутні зачитували цікаві факти з життя талановитого драматурга, режисера, поета , композитора, актора, музиканта, автора широковідомих драматургічних і музичних творів.

 



вівторок, 20 травня 2025 р.

 

У рамках Національного тижня безбар’єрності створено інформаційне відео "Що таке безбар`єрність" #тиждень_безбарєрності




 У рамках Національного тиждня безбар’єрності проведено майстерклас з опанування інструментів штучного інтелекту та створення постеру "Марія Башкірцева - українська художниця, авторка знаменитого "Щоденника"".

    Безбар’єрність – це коли кожна людина, незалежно від віку, інвалідності, статі чи інших особливостей, може: вільно пересуватись; навчатися; працювати; подорожувати; користуватись онлайн-послугами; впливати на життя громади та країни. Ласкаво просимо до бібліотеки! 

#тиждень_безбарєрності 



четвер, 15 травня 2025 р.

 У Капітанській сільській бібліотеці - флешмоб "Вишиванка - символ української душі".







середа, 14 травня 2025 р.

 

   9 травня в Україні святкували День Європи. З минулого року його відзначають саме в цей день, спільно з державами Європейського Союзу. Адже ми єдині  за географічною ознакою,  за духом, історією, спільними цінностями.

  До відзначення цієї дати, активні користувачі бібліотеки, учні 6 класу разом із класним керівником Аллою Свінціцькою відвідали заклад і здійснили пізнавальну – мандрівку «Подорож країнами Європи». Захід провела бібліотекар Галина КУДИНА. Мандрівка складалася із кількох частин, зокрема прогулянки країнами: Україною, Болгарією, Чехією, Італією та Францією, гра «Хто хоче стати мільйонером?», де присутні за кожну правильну відповідь отримували євро та бліц-турнір «Що ми знаємо про Європу».   Дружня атмосфера допомагала та підтримувала ритм уроку.



вівторок, 13 травня 2025 р.

 

   До відзначення найпрекраснішого свята – Дня матері – у бібліотеці відбулася літературно-мистецька година «Мати – символ добра на землі». Учасники заходу, члени жіночого клубу «Домашня всезнайка», слухали розповідь про історію свята, ділилися спогадами про своїх матерів, зачитували вірші, а також ознайомилися з виставкою репродукцій «Жіночий образ у творчості митців», де художники  оспівували щастя та красу материнства. Завершилася зустріч переглядом документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик. Свято пройшло в теплій і затишній атмосфері.






субота, 10 травня 2025 р.

    До Дня пам’яті та примирення, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років, бібліотекар Галина Кудіна провела з учнями третього класу урок пам’яті «Подвиг. Перемога. Пам’ять». Під час заходу школярі уважно слухали, активно обговорювали питання за темою, поглибили знання про героїчне минуле нашого народу. Вони зачитували вірш Ліни Костенко «Мій перший вірш — написаний в окопі...» та дійшли спільного висновку: мир — найбільше багатство на Землі, а пам’ять про війну вчить нас цінувати цей мир і захищати його всіма розумними засобами.

Класний керівник Тетяна Наумова підготувала інформаційний стенд «Ми пам’ятаємо. Перемагаємо!» Це традиційне гасло сьогодні особливо актуальне.

Пам’ятаймо тих, хто боровся за Україну у роки Другої світової війни! Шануймо тих, хто захищає її сьогодні! 



вівторок, 6 травня 2025 р.

 У рамках відзначення Дня пам'яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні пропонуємо переглянути документальну виставку "Нам пам`ять серця не дає покою"

 та відеопрезентацію "1939 - 1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".










пʼятниця, 25 квітня 2025 р.

 

У бібліотеці відбулася інформаційна година  «Чорнобиль – трагедія, подвиг, память». Захід провела бібліотекар Галина Кудина, яка нагадала численній аудиторії, що вже 39 років відділяє нас від того страшного дня аварії на 4–му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Ця аварія принесла горе, сльози, страждання  на десятки років. Чорнобиль це трагедія не тільки окремих  людей, не тільки наслідок низького професіоналізму, службової недбалості та  некомпетентності. Чорнобиль - це поразка науки відчуженої від людини, далекої від ідей гуманізму й народної совісті. Ця  трагедія  стала  невиліковною  раною  України.

Присутні переглянули відео « 26 квітня – день пам`яті Чорнобильської катастрофи» та ознайомились з книжковою виставкою «І лише Чорнобильський дзвін».



четвер, 17 квітня 2025 р.

      До Всесвітнього дня здоров’я відбулося засідання дозвілевого клубу "Домашня всезнайка" під час якого проведено годину корисних повідомлень "Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу". Присутні ознайомилися з народними звичаями, що сприяли зміцненню здоров’я, обговорили їх актуальність у сучасному житті та знайомилися з літературою.



четвер, 27 березня 2025 р.

 

У Капітанській сільській бібліотеці відбулася селфі - акція з улюбленою книгою « Читання - теж імідж»  та переглянули відео «Пам' ятники літературним героям в Україні». 


 

У межах Всеукраїнського тижня дитячого читання в Капітанській сільській бібліотеці відбулася вікторина «Зверни своє серце до книги». Також було оформлено книжкову виставку «Твій друг – книга». Під час заходу діти відповідали на запитання вікторини, розгадували загадки та грали в гру «Добери герою пару до вподоби».




середа, 19 березня 2025 р.

 

З нагоди ювілею сучасної української поетеси Ліни Костенко в бібліотеці відбулися голосні читання "Я вибрала долю сама". Присутні декламували вірші "Я виросла у Київській Венеції", "Поїзд із Варшави" та ділилися цікавими фактами з життя письменниці.



вівторок, 18 березня 2025 р.

 До 130-річчя від дня народження українського поета Максима Рильського в бібліотеці проведено літературне досьє "Максим Рильський: парадокси долі і поезії". Учасники заходу обговорювали його життєвий і творчий шлях, декламували улюблені вірші.






 До дня визволення села Капітанки від німецьких загарбників у бібліотеці проведено огляд літератури" Подвиг живе вічно". Присутні цікавились інформацією про визволення села та кількість загиблих воїнів-земляків.




понеділок, 17 березня 2025 р.

     З нагоди вшанування пам'яті загиблих добровольців та відзначення їх подвигу в бібліотеці відбулась демонстрація документального фільму "Українські Добровольці" присвячена українським воїнам-добровольцям, захисники України, які одними з перших добровільно вступили до лав добровольчих підрозділів та стали на захист нашої Батьківщини. Тематична виставка "Уклін живим. Полеглим слава!" стала важливим джерелом інформації для всіх, хто цікавиться історією боротьби за незалежність та героїзмом добровольців.







вівторок, 11 березня 2025 р.

 

До 211-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в бібліотеці відбулася літературно-мистецька година «На перехресті музи й долі».

Присутні зачитували вірші та історії про жінок, які залишили слід у серці поета, про його невиправдані надії та глибокі переживання. Кожна історія розкривала нові грані таланту Шевченка, його прагнення до любові та свободи. 

Пропонуємо ознайомитися з книжковою виставкою-портретом «Шевченківське слово в віках не старіє».