понеділок, 24 лютого 2025 р.

 

 З нагоди Дня української жінки  в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Незламні жінки», де представлена література про українських жінок їх унікальність, досягнення та внесок у різні сфери життя – від культури і науки до політики та громадської діяльності.



 

 24 лютого 2022 року, близько четвертої ранку, російські війська почали повномасштабний наступ на Україну з масованого бомбардування.  Ранок, який змінив нас, але не зламав. Вони думали, що їм буде достатньо трьох днів, щоб Україна підняла руки, Світ не вірив, що ми вистоїмо…

До цієї дати в бібліотеці оформлено тематичну поличку «Три роки незламності». Презентована література, де зібрана документальна, історична та художня література про жахіття війни. Кожна з книг варта того, щоб прочитати її зараз та перечитати після перемоги.




четвер, 20 лютого 2025 р.

    З нагоди 120-річчя від дня народження українського письменника Уласа Самчука в бібліотеці відбулося засідання розмовного клубу "Світлиця слова". Присутні зачитували цікаві факти про  життєвий та творчий шлях митця. Також ознайомились з  книжковою виставкою "Улас Самчук майстер української прози".                                             

    На виставці представлена література, яка стане у нагоді всім, хто цікавиться історією України, її відображенням у художній літературі, адже Улас Самчук найповніше втілив у своїй творчості долю українського народу в ХХ столітті.

Запрошуємо до книгозбірні для приємного знайомства із письменницьким доробком Уласа Самчука.




середа, 19 лютого 2025 р.

    20 лютого Україна вшановує пам `ять  Героїв Небесної Сотні - загиблих майданівців, які поклали свої життя в боротьбі за свободу та демократію. 

  До цієї скорботної дати в  бібліотеці оформлено виставку - спогад «Пам`ятайте! Через роки, через віки -пам`ятайте!». Література на виставці розповідає про ті  драматичні події Майдану, що переросли в масовий розстріл беззбройних людей, які просто хотіли прекрасного майбутнього для своєї країни. Зворушливо і чуттєво описуються в книгах історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан.

                                        Радимо прочитати :

  Брати Капранови . Майдан. Таємні файли. – К.: Нора – Друк, 2017.- 320с.

  Курков А. Щоденник Майдану та Війни. – Харків, Фоліо, 2018.- 330 с. іл..

  Майдан.Погляд зсередини: Спогади «Львівської брами» - захисників першої барикади, що під мостом на вул.Інституцькій. – К.:, 2018.- 317 с.

  Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність. – К.: Дух і Літера, 2018. – 816 с.

  Матіос М. Приватний щоденник. Майдан. Війна…-Львів: ЛА «Піраміда», 2005.- 356 с.

  Рудневич М. Я з небесної сотні: повість. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014.- 180 с.

  Трайдакало О. Майдан. Погляд з середини. – К.: видавець Мельник М.Ю.,2018.- 320 с. 







понеділок, 17 лютого 2025 р.

 

До відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та до 36 -ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки Афганістан у бібліотеці оформлено виставку-реквієм «Відлуння афганських гір» та  відеоальбом «Воїни-інтернаціоналісти нашого селища".



неділя, 16 лютого 2025 р.

 День єднання, який Україна відзначає 16 лютого, став символом згуртованості, сили духу та віри у світле майбутнє країни. Це свято покликане нагадати всім українцям, що лише в єдності – наша міць та непохитність.

У рамках святкування присутні не лише ознайомилися з історією цього дня, а й творчо долучилися до його відзначення – розфарбовували сердечка, втілюючи у них свої мрії та сподівання. Такий символічний жест зробив свято яскравішим, емоційно наповненим і натхненним.

Окрема подяка соціальному працівнику Ганні Крайтон за її внесок у підтримку ментального здоров’я та психо-соціальну підтримку, що є надзвичайно важливим у такі непрості часи.

Разом – ми сила!











пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

 

 «Олександр Жовна – український педагог, прозаїк, кінодраматург» - виставка одного автора - присвячена 65 – річчю від дня народження письменника - земляка.

Запрошуємо відвідати бібліотеку та познайомитись з його творами :

Жовна Олександр. Партитура на могильному камені; Богдан Жолдак. Яловичина: макабреска. Київ: НКВЦ "Рось". 1991-1993. – 93 с.

Маленьке життя: Оповідання[4] — Кіровоград: ПВЦ «Мавік», 2004. — 90 с.

Її тіло пахло зимовими яблуками: Оповідання та повісті. — Львів: Літературна агенція «Піраміда», 2008. — 388 с.

История Лизы (Сладкая иллюзия жизни): роман / А. Жовна. — Кировоград : Имэкс-ЛТД, 2014. — 200 с.

Малюнки з минулого / О. Жовна. — Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2018. — 208. (українською та російською)