понеділок, 25 листопада 2024 р.

 До Дня пам'яті жертв голодоморів в Капітанській сільській бібліотеці проведена година-реквієм "Вічна пам' ять зморена голодом". Присутні дізнавалися про геноцид українського народу , його наслідки та зачитували вірші В. Шурапова "Я бачив це голодними очима", "Спогади вчительки".










           До Дня пам’яті жертв голодоморів бібліотеки громади презентували книжкову виставку «Дзвони гіркої пам’яті України» та долучилися до акції вшанування пам'яті українців, які загинули під час Голодомору 1932-1933 рр. В четверту суботу листопада о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку»."















пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

      У бібліотеці відбувся захопливий майстер-клас "Квітка орігамі", присвячений ментальному здоров’ю. Захід організувала Ганна Крайтор, спеціаліст із психо-соціальної підтримки Міжнародного Медичного Корпусу.

Під час майстер-класу учасники познайомилися з мистецтвом орігамі – створенням чудових виробів із паперу, які не лише радують око, але й допомагають знімати стрес, покращувати концентрацію та підтримувати емоційну рівновагу.






четвер, 21 листопада 2024 р.

  З нагоди Дня Гідності та Свободи користувачі переглянули документальний фільм «Зима у вогні». У фільмі показано українську Революцію гідності на київському Майдані Незалежності взимку 2013–2014 років, викликану насильницьким розгоном мирної демонстрації студентів загоном міліції спеціального призначення «Беркут». Також ознайомилися з тематичною книжковою виставкою «Свобода, воля й честь понад усе» на якій розкриваються історичні події на Майдані, його передумови, причини та наслідки.







вівторок, 19 листопада 2024 р.

  19 листопада виповнюється 1000 днів запеклої боротьби нашого народу проти російської федерації. До цієї дати Капітанською сільською бібліотекою було організовано перегляд фільму «Маріуполь. Невтрачена надія».

У фільмі мешканці міста розказують про свої перші дні після початку повномасштабного вторгнення.
Низько схиляємо голову перед кожним, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!




  19 листопада - 1000 днів незламної боротьби українців за свободу, справедливість та майбутнє. До цієї дати користувачі переглянули документальний фільм "Довга доба" знятий під час війни.

Віримо, що ми переможемо, вистоїмо в цій нелегкій боротьбі і все буде Україна.
Переглянути фільм можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=i96avPmlwKk&rco=1



понеділок, 18 листопада 2024 р.

  До Дня толерантності в бібліотеці оформлена тематична виставка "Толерантність врятує світ". Представлені матеріали розкривають основні принципи толерантності та психологічні умови формування терпимості.

Згідно безбар'єрного календаря цей день покликаний шанувати рівність усіх людей, незалежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, сексуальної орієнтації тощо. Головне його гасло — «Усі різні — усі рівні».






четвер, 14 листопада 2024 р.

 Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) – український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ століття, в’язень сталінських концтаборів.

Про життєвий шлях, про його літературні досягнення можна дізнатися з виставки одного автора «І сміявся, і плакав з любові…», який підготували бібліотекарі до 135 – річчя від дня народження талановитого майстра української сатири й гумору..




вівторок, 12 листопада 2024 р.

 Запрошуємо до проходження безоплатних курсів з вивчення української мови

 

На Національній платформі з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України сконцентровано ефективні онлайн та офлайн-ресурси і мобільні додатки з вивчення української мови https://speakukraine.net/.

Запрошуємо ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України до проходження безоплатних курсів, зокрема онлайн-курсів з вивчення української мови.