вівторок, 30 липня 2024 р.

 

До Дня пам'яті жертв нацистського геноциду ромів в БК "Металург" відбулася хвилина пам’яті «Згасла свічка, але пам’ять не згасла…».

Скорботний день роми всього світу відзначають 2 серпня. Ця дата – данина пам’яті тим, хто загинув від геноциду в роки Другої світової війни. Саме в  ту «циганську ніч»  з  2 на 3 серпня  1944 року, в газових камерах  табору смерті Аушвіц-Біркенау було живцем спалено близько три тисячі ромів, в тому числі дітей і старих. Вважається, що під час націонал-соціалізму загинуло від 300 тис. до 500 тис. ромів. А всього на території України загинуло понад 20 тисяч осіб ромської національності. Кількість убитих ромів на Волині достеменно невідома, адже значна кількість ромів до 1956 року вели кочовий спосіб життя і ніде не реєструвалися у той час у списках жителів. Однак, за розповідями очевидців, лише у одному з маленьких волинських сіл (Видерта, Камінь-Каширського р-ну) у 1943 році було вбито близько 500 циган.




















понеділок, 29 липня 2024 р.

Масове вбивство полонених в Оленівці — терористичний акт, здійснений російськими окупаційними військами у ніч на 29 липня 2022 року в селищі Молодіжному Оленівської селищної ради проти українських військовополонених — захисників «Азовсталі» в Маріуполі. Від вибухів на території колишньої Волноваської виправної колонії № 120, де утримували українських захисників, загинуло щонайменше 53 полонених, понад 130 було поранено.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв трагедії в Оленівці користувачі переглянули документальний фільм «Куратори зла. Називаємо імена відповідальних за злочини в Оленівці. Розслідування Kyiv Independent» та вшанували пам’ять загиблих жертв хвилиною мовчання.





вівторок, 16 липня 2024 р.

      

До Дня Української Державності в Капітанській сільській бібліотеці проведена інформаційна хвилина " Історія та сучасність нашої держави". Присутні дізнавалися про традиції державотворення, які мають понад тисячолітню історію і вшановують всі його етапи та поповнили знання цікавими фактами з історії України.




субота, 13 липня 2024 р.

 


Цього року День Української Державності ми вперше відзначаємо 15 липня. До цієї дати ми підготували  вікторину, що містить 25 запитань.

1. Коли Україна здобула незалежність? 

2. В якому році і коли було прийнято Конституцію України? 

3. Існує малий герб України. Що означає цей символ та коли він був затверджений? 

 4. Коли вперше згадується назва « Україна»?

5. В якому році Україна ввела свою грошову одиницю? Як вона називається та чий підпис був зображений на купюрах того часу? 

 6. Ми, українці, гордо називаємо себе козаками. Що означає слово козак? 

7. Чиє ім’я носить головний корабель (фрегат)Військово-Морських Сил України.

8. Хто є Верховним головнокомандуючим збройних військ України? 

9. Як називається найбільша гірська система в Україні? 

10. Назвіть державні символи України. 

11. Назвіть першого та останнього гетьманів України? 

12. Про яке місто йде мова? «Одне з найбільших і найстаріших міст Європи. Розташоване у середній течії Дніпра, в північній Наддніпрянщині. Політичний, соціально-економічний, транспортний та освітньо-науковий центр країни. Окрема адміністративно-територіальна одиниця в складі України». 

13. У травні 2002 року його ім’я присвоїли київському стадіону «Динамо».

14. У якій сфері медицини став відомим Микола Михайлович Амосов?

15. Про кого йдеться мова? Українські спортсмени, обидва - чемпіони світу з боксу у важкій вазі (перші чемпіони світу з боксу у важкій вазі з усього колишнього СРСР), але ніколи не були противниками на рингу. 

 16. Першим вищим навчальним закладом в Україні була … (Острозька колегія)

17. Яка знахідка із кургану Товста могила, виявлена українським археологом Борисом Мозолевським у 1971 поблизу міста Орджонікідзе (Дніпропетровщина), зберігається у Музеї історичних коштовностей України і належить до Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України?

18. Видатний політичний діяч, ідеолог українського національного руху ХХ ст.., голова Проводу ОУН-Б. 

19. На території нашої держави знаходиться географічний центр Європи. У якому місті він знаходиться? (с. Ділове, недалеко від м. Рахів, Закарпатської області)

20. Хто автор і композитор гімну «Ще не вмерла України»?

21. Що, як правило, за українським народним звичаєм, дівчина вручала сватам, якщо відмовляла парубкові?

22. Яка релігія в Україні є загальнообов’язковою?

23. Назви яких областей не співпадають з назвами обласних центрів? 

24. Як називається найвища вершина Карпат?

25. Гетьман, автор першої конституції України.

Відповіді:

24 серпня 1991 р

28 червня 1996 р

(Малий герб Україні був затверджений 19 лютого 1992 року. Національний символ українців часів визвольних змагань ХХ століття. Тризуб визначався як знак княжої держави Володимира Великого і малий Державний герб України)

(1187 р.)

(Гривня – національна валюта незалежної України. В обіг гривня ввійшла згідно з Указом Президента України Леоніда Кучми «Про грошову реформу в Україні» від 25 серпня 1996. Грошова реформа в Україні проводилася 2—16 вересня 1996 року)

(вільна, озброєна людина)

(«Гетьман Сагайдачний» - головний корабель України носить назву в честь відомого козака Петра Сагайдачного)

(Президент України)

(Карпати)

(Державний Прапор України, Державний Герб України, Державний Гімн України)

(Дмитро Вишневецький; Кирило Розумовський)

(Київ)

(Валерій Лобановський)

(у сфері хірургічного лікування захворювань серця й легень, а також досягненнями у галузі моделювання психічних функцій мозку)

(брати Кличко)

(Скіфська пектораль)

(Степан Бандера)

(Павло Чубинський і Михайло Вербицький)

(гарбуз)

(Жодна релігія не може бути визнана загальнобов’язковою, оскільки церква відокремлена від держави)

(Закарпатської та Волинської)

(Говерла)

(П. Орлик)

четвер, 4 липня 2024 р.

 

В Капітанській сільській бібліотеці користувачі переглянули фільм "День морозива", пройшли тест "Гірке морозиво", відгадували загадки, дізнавалися як правильно обрати морозиво, скільки існує видів та смакували улюблене морозиво.




середа, 3 липня 2024 р.

 Нещодавно до бібліотеки завітав військовослужбовець, учасник АТО, старший солдат 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, Юрій Бурдейний. Щиро вдячні нашому захиснику за візит, адже такі зустрічі надихають і нагадують нам усім про те, якою важливою є підтримка та єдність у цей непростий час.