вівторок, 10 грудня 2024 р.

 10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини. До цієї дати в бібліотеці підготовлена тематична викладка "Права людини: знати, розуміти, захищати" та проведена бесіда "Права гарантовані законом".














субота, 7 грудня 2024 р.

 #День_української_хустки_2024








 "На варті української держави"-патріотична година з нагоди Дня Збройних Сил України. В ході заходу розповідь бібліотекаря про почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідної Батьківщини, яку потрібно захищати від ворогів. Присутні переглянули відео " Зброя нашої України".




 До Дня Збройних Сил України наша бібліотека підготувала низку заходів, присвячених шані та підтримці захисників і захисниць України:

- зустріч – діалог з воїном запасу ЗСУ, піхотинцем, солдатом навідником-кулеметником Гілевичем Володимиром Васильовичем, який поділився історіями служби, розповів про силу братерства та відповідальність перед Україною.
- тематична книжкова виставка «Збройні сили – гарант безпеки України», де представлена література про історію української армії, сучасних воїнів та їхні подвиги.
- майстер-клас «Оберіг для героя» провела спеціаліст з психо-соціальної підтримки від Міжнародного Медичного Корпусу Ганна Крайтор.
Ці заходи — наша маленька вдячність тим, хто бореться за мир і свободу. Пам’ятаймо, що завдяки їхній сміливості ми можемо жити під мирним небом!
💙💛 Слава нашим героям! Слава ЗСУ!











пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

 До Міжнародного дня волонтера в бібліотеці оформлена тематична книжкова виставка «Волонтери-люди доброї волі» – добірка книг, статей та історій, що розкривають глибину волонтерської діяльності. Тут кожен може знайти натхнення та дізнатися більше про різноманітні волонтерські ініціативи.

Ми дякуємо всім хто волонтерить і нагадуємо: волонтерство – це сила, що об'єднує та змінює наш світ на краще.
Волонтери – це герої сучасності. Своїм прикладом вони показують, що кожен із нас може стати частиною великих змін.














вівторок, 3 грудня 2024 р.

 До Міжнародного дня людей з інвалідністю у Побузькій міській бібліотеці проходить виставка картин за номерами створених нашою читачкою Світланою Бондаренко, яка надихає своєю творчістю та силою духу. У цей день, керуючись принципами безбар’єрного календаря, ми нагадуємо: створення рівних можливостей — це не просто ідея, це шлях до справжньої єдності суспільства.

Мистецтво, як і суспільство, має бути доступним для всіх. Люди з інвалідністю — це не просто категорія, це окремі історії, мрії, і надії. Вони поруч із нами, вони є важливою частиною нашого життя.
В Капітанській сільській бібліотеці відкрилася тематична виставка книг «Образи людей з інвалідністю в художній літературі». Адже книги — це не лише знання, але й інструмент для натхнення, підтримки й навіть лікування. Бібліотерапія — лікування книгою та словом — може стати джерелом сили для багатьох.
Давайте продовжувати підтримувати інклюзивні ініціативи, які змінюють світ на краще. Лише разом ми зможемо створити суспільство, де кожен відчуватиме себе важливим і потрібним.
Рівність можливостей — це крок до щасливого майбутнього!













понеділок, 2 грудня 2024 р.

 До відзначення 125-річчя з дня заснування обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського та 130-ї річниці від дня народження видатного українського і європейського науковця-енциклопедиста, філософа, культуролога-славіста, літературознавця Дмитра Чижевського користувачі книгозбірні переглянули відео "Хто такий Дмитро Чижевський та що можна побачити в музеї-будинку його імені", знайомлися з тематичною виставкою літератури "Наука, культура, книга: Чижевський і бібліотека".











понеділок, 25 листопада 2024 р.

 До Дня пам'яті жертв голодоморів в Капітанській сільській бібліотеці проведена година-реквієм "Вічна пам' ять зморена голодом". Присутні дізнавалися про геноцид українського народу , його наслідки та зачитували вірші В. Шурапова "Я бачив це голодними очима", "Спогади вчительки".










           До Дня пам’яті жертв голодоморів бібліотеки громади презентували книжкову виставку «Дзвони гіркої пам’яті України» та долучилися до акції вшанування пам'яті українців, які загинули під час Голодомору 1932-1933 рр. В четверту суботу листопада о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку»."















пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

      У бібліотеці відбувся захопливий майстер-клас "Квітка орігамі", присвячений ментальному здоров’ю. Захід організувала Ганна Крайтор, спеціаліст із психо-соціальної підтримки Міжнародного Медичного Корпусу.

Під час майстер-класу учасники познайомилися з мистецтвом орігамі – створенням чудових виробів із паперу, які не лише радують око, але й допомагають знімати стрес, покращувати концентрацію та підтримувати емоційну рівновагу.






четвер, 21 листопада 2024 р.

  З нагоди Дня Гідності та Свободи користувачі переглянули документальний фільм «Зима у вогні». У фільмі показано українську Революцію гідності на київському Майдані Незалежності взимку 2013–2014 років, викликану насильницьким розгоном мирної демонстрації студентів загоном міліції спеціального призначення «Беркут». Також ознайомилися з тематичною книжковою виставкою «Свобода, воля й честь понад усе» на якій розкриваються історичні події на Майдані, його передумови, причини та наслідки.







вівторок, 19 листопада 2024 р.

  19 листопада виповнюється 1000 днів запеклої боротьби нашого народу проти російської федерації. До цієї дати Капітанською сільською бібліотекою було організовано перегляд фільму «Маріуполь. Невтрачена надія».

У фільмі мешканці міста розказують про свої перші дні після початку повномасштабного вторгнення.
Низько схиляємо голову перед кожним, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!




  19 листопада - 1000 днів незламної боротьби українців за свободу, справедливість та майбутнє. До цієї дати користувачі переглянули документальний фільм "Довга доба" знятий під час війни.

Віримо, що ми переможемо, вистоїмо в цій нелегкій боротьбі і все буде Україна.
Переглянути фільм можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=i96avPmlwKk&rco=1



понеділок, 18 листопада 2024 р.

  До Дня толерантності в бібліотеці оформлена тематична виставка "Толерантність врятує світ". Представлені матеріали розкривають основні принципи толерантності та психологічні умови формування терпимості.

Згідно безбар'єрного календаря цей день покликаний шанувати рівність усіх людей, незалежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, сексуальної орієнтації тощо. Головне його гасло — «Усі різні — усі рівні».






четвер, 14 листопада 2024 р.

 Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) – український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ століття, в’язень сталінських концтаборів.

Про життєвий шлях, про його літературні досягнення можна дізнатися з виставки одного автора «І сміявся, і плакав з любові…», який підготували бібліотекарі до 135 – річчя від дня народження талановитого майстра української сатири й гумору..